Jaki nawóz podsiewany wybrać pod konkretne zastosowanie?

wapno magnezoweStosujemy nawóz wapniowo-magnezowym, który jest nawozem przedsiewnym najczęściej mając do czynienia z glebami ubogimi w ten składnik. Dolomit odkwasza glebę i zwiększa w niej zawartość magnezu oraz dostarcza glebie mikroelementy. Wapno magnezowe stosujemy, ponieważ plony szybciej rosną, a z trawnika znika mech. Nawóz w tej formie jest najczęściej mielony. Dolomit posiada wysoką zawartość magnezu, który ułatwia roślinom pobieranie fosforu i wpływa na szereg procesów metabolicznych. Używanie dolomitu polecane jest do lekkich gleb. 10kg opakowanie jest wydajne i można kupić je w przystępnej cenie. Warto wspomnieć, że jako produkt naturalny, poza podstawowymi składnikami zawiera też liczne mikroelementy bor, miedź.

 

 

Nawóz wapniowo-magnezowy – cechy

wapno magnezowePrzede wszystkim wapno magnezowe jest łatwo przyswajane przez rośliny. Nawóz może być stosowany jesienią i wiosną bezpośrednio przed siewem i sadzeniem roślin. Mikroelementy, które są wprowadzane do gleby przez wapń wpływają na wytwarzanie barwników i enzymów i regulowanie procesu asymilacji. Oprócz tego Dolomit zwiększa odporność roślin na wymarzanie, przechodzi do roztworu glebowego, a dzięki łatwemu przyswajaniu znacząco zwiększa plony. To czyni go idealnym do stosowania w ogrodach działkowych. Dolomit firmy Westland idealnie sprawdzi się do upraw ekologicznych.

Author

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1293.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1293.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1293.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1293.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1293.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1293.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1293.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1293.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }

By admin