Studia językowe. Czy warto się ich podejmować?

studia językowe czy wartoW naszym wpisie znajdziesz informacje, które pomogą Ci odpowiedzieć na pytanie studia językowe czy warto?

Studia germanistyczne, opinie na ich temat pokazują, że zdania są tu podzielone. Jest jednak parę rzeczy, które należałoby rozważyć. Podczas studiów językowych można zdobyć różne specjalizacje, zostać nauczycielem języka niemieckiego czy tłumaczem. Dyplom ukończenia studiów otwiera przed nami możliwości znalezienia pracy. Wielu pracodawców poszukuje pracowników z doskonałą znajomością języka obcego, którzy po odpowiednim szkoleniu kierunkowym, będą wykonywali powierzone obowiązki. Studia to coś więcej niż kurs językowy. Więcej literatury, nauki o języku, kulturoznawstwa. Ale też więcej czasu z językiem, więcej wiedzy, możliwości wykorzystania języka w przyszłym życiu zawodowym.

 

Studia językowe a kursy

studia językowe czy wartoRozważając na temat, jakim jest studia językowe czy warto? Warto poczytać trochę o różnicach pomiędzy studiami, a kursami językowymi. Kierunki filologiczne to nie kursy językowe. Nauka języka jest jedynie jednym z elementów i może mieć, w zależności od programu studiów oraz uczelni, różne priorytety. Studia językowe nie ograniczają się do filologii, można zdecydować się na lingwistykę stosowaną, na której wykładane i nauczane jest kilka języków równocześnie. Ale w dalszym ciągu nie mamy tu do czynienia z kursami językowymi jakie znamy ze szkoły językowej. Podczas studiów poznajecie też język od jego “”technicznej”” strony. Oznacza to naukę składni, pragmatyki i morfologii.

By admin

Translate »